Terapia

"Eksternalizacja (...) procesy psychiczne, które przesuwają "środek ciężkości" jednostki poza nią samą tak, że przestaje być siłą napędową własnej egzystencji" - K. Horney

Praca z ciałem oraz podświadomością.

Kluczowe znaczenie w procesie terapeutycznym odgrywa dotarcie do wewnętrznych konfliktów oraz uwolnienie traum przez pracę z ciałem oraz podświadomością.

Prawie każda dolegliwość fizyczna i psychiczna ma swoje korzenie w poczuciu wewnętrznego udręczenia i beznadziei… problem w tym, że w procesie socjalizacji zepchnęliśmy cierpienie do podświadomości, aby w obszarze świadomości mieć święty spokój i realizować cele. Podświadomość próbuje skomunikować się z nami na różne sposoby. Nauczono nas, że choroba jest wrogiem, przychodzi z zewnątrz i wymaga zewnętrznego lekarstwa.

Mamy być odpowiedzialni, wziąć sprawy w swoje ręce i iść do lekarza po tabletkę. Jest to pokrętnie zakamuflowana lekcja bezradności. W pracy terapeutycznej staram się zwrócić człowiekowi prawdziwą odpowiedzialność za swój stan zdrowia psychicznego i fizycznego.

_